Problem depresji w rodzimej narracyjnej przygodówce, która liczy na głosy na Steam Greenlight

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- 0 Flares ×

Indygo

Do poczekalni Steam trafiła kolejna polska przygodówka, dzieło wykonane w rysunkowej grafice, oferujące autorską muzykę i poruszające trudny i niestety coraz bardziej popularny problem depresji.

Projekt stworzyło rodzime Pigmentum Game Studio. Indygo, bo taki tytuł nosi ta narracyjna gra przygodowa, pozwoli nam wcielić się w malarza, człowieka cierpiącego na depresję i postępującą izolację, która nie pozwala mu już od trzech miesięcy opuszczać swojego pokoju.

Akcja Indygo rozgrywa się jedynie w jednym pokoju. Podczas zabawy  gracz rozwiąże zagadki, poprowadzi korespondencję i przede wszystkim podejmie decyzję, które w istotny sposób wpływać będą na to jak potoczy się gra. Autorzy swoim projektem próbują przybliżyć graczom problemy osób cierpiących na zaburzenia nastrojów, dlatego też nawet najmniejszy drobiazg i błaha decyzja odbijać się będzie na fabule i zakończeniu historii.

Indygo trafiło na Steam Greenlight. Jeśli chcecie, by gra pojawiła się w dystrybucji cyfrowej na Steam, głosujcie na TAK.

Strona internetowa       Zagłosuj na grę na Steam Greenlight 

The following two tabs change content below.
Blog pasjonatki gier logicznych i przygodówek. Bądź na bieżąco z przygodą!

2 comments on “Problem depresji w rodzimej narracyjnej przygodówce, która liczy na głosy na Steam Greenlight

    1. Kolor zapewne ma tu znaczenie, bo po pierwsze indygo to odcień niebieskiego a gra co widać na screenach obfituje w ten właśnie barwę. Po drugie protagonista gry, to malarz, więc kolory są dla niego codziennością. Myślę, że tytuł nie jest w tym wypadku przypadkowy. Życzę twórcą powodzenia, bo temat bardzo ważny i trzeba go poruszać :)
      Pozdrawiam i miłego długiego weekendu życzę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *